Vëzhguesit Vendorë: Procesi
pozitiv, incidentet nuk e cënuan

Vëzhguesit Vendorë: Procesi<br />pozitiv, incidentet nuk e cënuan
Vëzhguesit Vendorë kanë publikuar raportin paraprak për zgjedhjet, duke bërë në tërësi një vlerësim pozitiv për procesin zgjedhor.

Grupi i vëzhguesve ka bërë me dije se ka konstatuar shifra pozitive nga procesverbalet në hapjen e qendrave të votimit.

Ndërsa problemet e regjistruara, të cilat nuk kanë cënuar procesin, variojnë nga vonesa në hapjen e qendrave në disa raste dhune, si dhe në disa raste edhe votime familjare.

Redaksia Online
J.Sh Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

FOTOGALERIA/ Ndërtimet fortifikuese në ‘Ishullin e Sazanit’ në vitet 1915-1921 me qëllim kontrollin e ‘Ngushticës së Otrantos’

FOTOGALERIA/ Ndërtimet fortifikuese në ‘Ishullin e Sazanit’ në vitet 1915-1921 me qëllim kontrollin e ‘Ngushticës së Otrantos’