Vajza e vogël rrezikoi të mbytej në oqean, ja si i vjen në ndihmë qeni

Vajza e vogël rrezikoi të mbytej në oqean, ja si i vjen në ndihmë qeni

Pamje nga momenti, ku vajza e vogël ndihmohet nga qeni

Kjo vajzë e vogël e quajtur Matyas po notonte në oqeanin pranë Gouville-sur-Mer në Francë, kur një dallgë e vogël e rrezoi atë dhe vajza e vogël u mbulua nga uji. Por pikërisht në këtë moment, i vjen në ndihmë qeni besnik, ku nga video duket qartë sesi kafsha e tërhoqi për bluze duke e nxjerrë në breg.

Kafsha zemërgjerë kujtoi se vajza ishte në rrezik dhe i dha ndihmën e vet menjëherë. Në këto raste ka vend dhe shprehja, “më mirë një qen mik sesa një mik qen”.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Fredi: 15/08/2018 19:32

    Njeriu u krijua per ti mbrojtur kafshët dhe për tu përkujdesur për to por gjatë rrugëtimit të tij të gjatë që nga Krijimi, u shperfytyrua duke u kthyer tashmë në baj gë, ndërsa kafshët kanë mbetur po aq të mira qekur u krijuan përpara njeriut.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Vrasja e policit, a rrezikon të përshkallëzohet konflikti Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

‘Tempulli’/ Arrestohet 26-vjeçari i shpallur në kërkim, shkon në 95 numri i të arrestuarve në Tiranë

‘Tempulli’/ Arrestohet 26-vjeçari i shpallur në kërkim, shkon në 95 numri i të arrestuarve në Tiranë