Vakanca në KLP, mbyllet gara për anëtarin e ri! Vetëm dy pretendentë

Vakanca në KLP, mbyllet gara për anëtarin e ri! Vetëm dy pretendentë

Mbyllet afati garimit nga Prokuroria e Përgjithshme për anëtarin e ri të KLP. Etien Kapo dhe Ledina Riza janë dy kandidatët e vetëm për t’u bërë anëtar të KLP.

Vakanca në KLP u krijua pas shkarkimit nga vettingu të prokurorit Ludovik Dodaj. Mbledhja e prokurorëve nga e gjithë vendi pritet të votojë mes Kapos e Rizës se kush do të jetë anëtari i ri i KLP.

Ndërkohë afro 1 javë nga hapja e garës për kreun e ri të SPAK ende s’është paraqitur asnjë kandidaturë pranë KLP-së.

Afati i kandidimit deri më 2.11.2022

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që opozita të dalë me një kandidat të përbashkët në zgjedhjet e ardhshme vendore?×

Lajmi i fundit

Putin: Duam të shpëtojmë njerëzit në territoret e pushtuara

Putin: Duam të shpëtojmë njerëzit në territoret e pushtuara