Vala e të ftohtit në SHBA, ujëvara e Niagarës e rrethuar nga akulli

Temperaturat e ulëta dhe stuhia e dëborës në SHBA kanë krijuar pamje tejet të veçantë në një nga ujëvarat më të mëdha në botë atë të Niagarës.

Ujëvara e Niagarës, që ndodhet midis Shteteve të Bashkuara dhe Kanadasë ka ngrirë në një pjesë të saj, por uji vazhdon të rrjedhë me vrull duke ofruar një panoramë mbresëlënëse.

Rreth gjashtë milion vizitorë e vizitojnë atë çdo vit për të parë një nga pamjet më të jashtëzakonshme në botë.

 

S.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    7 dite para zgjedhjeve, a ju janë ofruar para ose favore në këmbim të votës?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

'T'iu merrni të keqen patronazhistëve', Meta i përgjigjet Ramës: Mos dëgjoni kryefuksin, koha e tij ka mbaruar! Më 25 prill rivendosim demokracinë