Gjendet një tjetër varr masiv në Lyman, mbi 50 viktima

Gjendet një tjetër varr masiv në Lyman, mbi 50 viktima

1665001697_FeUekYaXwAAPwQ7.jpg

Më shumë se 50 varre civile u gjetën në qytetin Lyman, në rajonin e Donetskut, të çliruar nga ushtria ukrainase. Nga sa mësohet jo të gjithë trupat janë identifikuar dhe disa varre tregojnë numra të thjeshtë.


Lajmi kryesor:

SHBA: Ukraina qëndron pas vrasjes së vajzës së aleatit të Putin! Rusia bën çeçenin Kadyrovin gjeneral-major! Kiev: Çlirimi i Luganskut ka filluar! Tjetër varr masiv në Lyman


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Tropojë, mbante kallashnikov pa leje në banesë, në pranga një 73-vjeçar

Tropojë, mbante kallashnikov pa leje në banesë, në pranga një 73-vjeçar