POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Paketa antishpifje, Rama u përgjigjet kritikëve: Janë mësuar të paguhen majmur për të fëlliqur

Edi Rama, Kryeministër

Zëra pranë opozitës kanë kundërshtuar propozimin e kryeministrit Edi Rama për paketën antishpifje. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Rama shkruan se ''kritikët'' janë mësuar të paguhen majmur për të shpifur, por me ndryshimet ligjore do t'u duhet të faktojnë, përpara se të akuzojnë dhe hedhin baltë. 

Postimi i Ramës:
Qenkan acaruar shpifësit pse do t'i çojmë në gjyq. Përgjegjësia për Fjalën u duket diktaturë se janë mësuar të paguhen majmur,për të fëlliqur gjithçka prekin me gjuhë. Ka ardhur koha të faktojnë para se të akuzojnë ose t'i kthejnë për edukim ca nga lekët e fituara duke shpifur.

Kryeministri Edi Rama anë një postim në Facebook, ka bërë publik propozimin që ka bërë sot në mbledhjen e përbashkët Qeveri-Grupi Parlamentar PS. Rama shkruan se asnjë ministër apo deputet nuk do të tolerojë asnjë shpifje.

Boll me përgënjeshtrime, boll me kundërpërgjigje, boll me debate televizive të sajuara për t’u bërë jehonë shpifjeve apo për të fituar audiencë e me zhurmën e fabrikës së baltës. Boll me këtë neveri që po helmon Shqipërinë dhe po rrënon çdo gur themeli të edukatës e mirësjelljes qytetare, që çdo familje e ndërton përditë me aq mund e durim për fëmijët e vet. Çdo shpifje në gjyq!.

Edi Rama, kryeministër


Lajmi kryesor:

Paketa Antishpifje, Rama: Çdo lek i fituar në gjyq do shkojë në 'Fondin e Edukimit'


ke.mu./l.q.
Komento

Komente

  • bledi 1: 12/10/2018 18:38

    keni more fund

    Përgjigju