Vasili: Rama po bën avokatin e Dakos, do përdhunoheni si Sahit Dollapi

Ish-deputeti i LSI Petrit Vasili regaoi pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama duke thënë se në deklaratën e tij, Rama bëri avokatin e Vangjush Dakos dhe Saimir Tahirit. Vasili tha se Ramës nuk i intereson nëse shqiptarët janë të varfër por mjafton të vazhdojë të jetë në pushtet i qetë.

"Kryeministri i vendit i tregoi shqiptarëve vetëm një alterantivë, burgun në emër të varfërisë. Kryeministër ofron alternativë burgun për shqiptarë. Ai bëri avokatin e Vangjush Dakos dhe Saimir Tahirit, bëri dhe avokatin e 21 janarit kur ai prodhoi zjarr në Sqhipëria. Gatuesit e 21 Janarit paskan alibi sot. Agron Malaj ishte shefi i grupit të zjarrit në 2011 por për Ramën është i pafajshëm. Kjo është drejtësia e Edi Ramës. Kriminelët dolën të gjithë të pafajshëm. Edi Rama sot u tha shqiptarëve që më mjaftojnë edhe 10 vetë po të votojnë. Refuzimi i shqiptarëve për të nuk ka rëndësi. Tha që nuk ka asnjë problem për krizën ekonomike.

Edi Rama qau për kushtetutën duke thënë se ajo është e paprekshme. Shqiptarët kanë harruar se ai shtyu dy muaj zgjedhjet për një copë certifikatë. Rama kryeministër e shkeli kushtetutën. E shkeli për ligjin e hipotekave. Shqipëria përmbytet. Rama i krekosur me kollare dhe me xhepat plot është i qetë. Ju do përdhunoheni si u përdhunua Sahit Dollapi. Ju vuani s'ka problem, le të shkojë varfëria thellë e më thellë vetëm që unë të rri në pushtet. Sot sahati i Edi Ramës ka rënë. Sot Edi Rama nuk e çliron dot ankthin", deklaroi Vasili.

/r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Me lista të hapura dhe pa koalicione, a është kjo mënyra që doni të votoni?

Komento

Komente

 • VANGJUSHI PETRO BLETËS: 14/05/2019 16:43

  O petrit derri maç o nipi fundërrinës manush myftiut . Po u bëre ti demokrat o surat patat o hajdut o ordiner familja jote është pler. Familje kriminelësh me gjith ty në krye .

  Përgjigju
 • Hinglateri: 14/05/2019 16:23

  Haha Bufi Pulave Vasiliqia

  Përgjigju
 • Dridhe Like: 14/05/2019 15:50

  Le nam dje o Petrit,as tekstin qe te kish kruajtur Likja nuk dije ta lexoje,ishe shume i hallakatur e flisje parcart,ju ka zene keq paniku nga SPAk e Drejtesia e re.

  Përgjigju
 • Daja: 14/05/2019 15:48

  Njeri ordiner,mbylle halene se ndote dynjane,Petrit ke vjedhur shume bashke me Liken e Monen prandaj jeni ne panik ju plehrat e LSI

  Përgjigju
 • Mona: 14/05/2019 15:40

  O titi po na qenka perdhunuar Sahiti dhe sqenka informuar populli..prandaj i vajtet ju njeribpas tjetrit se problemi paska qen me i madh se cduket..o titi ruaj b... tende te keqen mona se mos na perdhunohesh dhe ti,dhe do ishte konferenca e vitit te zyrat e lsi fatkeqsisht u perdhunova..flisni ju per perdhunim qe keni 20 vite qe perdhunoni Shqiperine dhe Shqiptaret dhe dilni luftoni kush do na perdhunoje..kurseje perdhunimin tend titi po ruaj menderen se kohe te keqija kane ardhur

  Përgjigju
 • Populli: 14/05/2019 15:32

  Po ik o gomar i neveritshem,shiko vjedhjet galopante e kompleksin gjigant qe ke ndertuar ne Kashar me emra fallco,kryehajdut e krypleher.

  Përgjigju
  • Sauku: 14/05/2019 16:18

   Ca kompleksi ka ndërtuar në kashar ky o popull

 • artur: 14/05/2019 14:59

  Ky Vasja te pordhunon... si ato qe ka patur dhe ka ne shpi...

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Listat e hapura, Rama: Presidenca seli e opozitës, Meta do i nënshtrohet Kuvendit