Vatra 3 ditë aktive, ndërhyn helikopteri për të shuar zjarrin në pyllin e Roskovecit (VIDEO)

Pas tre ditësh në pushtetin e flakëve, ministria e Mbrojtjes ka vendosur që të ndërhyjë nga ajri për të shuar zjarrin në pyllin me pisha ndërmjet Patosit, Mallakastrës dhe Roskovecit.

Helikopteri Cougar i Forcës ajrore nisi operacionin për shuarjen e zjarrit pasditen e sotme, pasi zjarrfikëset dhe strukturat vendore të ndihmuar edhe nga banorët nuk mundën që të vendosin flakët nën kontroll me mjete rrethanore.

Report TV publikon pamjet e operacionit të shuarjes së zjarrit nga ajri.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 18:35
Merr përmasa të mëdha zjarri në Fier, flakët depërtojnë deri në Drenie

Zjarri në Fier ka marrë përmasa të mëdha. Gjatë pasdites së sotme, flakët kanë shkuar deri në Fierit, teksa për shurjen e tyre është ndërhyrë edhe nga ajri me anë të helikopterit " Cougar".

/B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të bëhet me detyrim vaksinimi kundër COVID-19?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

COVID/ Punëdhënësit në SHBA humbasin durimin me të pavaksinuarit, imponojnë rregulla për t'i detyruar të vaksinohen