Vazhdojnë sulmet ajrore në Donetsk, 5 civilë të vrarë mes tyre një fëmijë 2-vjeç

Vazhdojnë sulmet ajrore në Donetsk, 5 civilë të vrarë mes tyre një fëmijë 2-vjeç

Të paktën 5 civilë, duke përfshirë një djalë dy vjeçar, u vranë në një sulm ajror rus në Bakhmut, në rajonin lindor të Ukrainës, Donetsk.

Kjo u njoftua nga zyra e prokurorit rajonal, duke specifikuar se sulmi ndodhi dje, por viktimat dolën më pas mes inerteve të ndërtesave të prekura.
4 persona të tjerë u plagosën, mes të cilëve tre të mitur nga mosha 9 deri në 17 vjeç.


Lajmi kryesor:

Rihapet ambasada e SHBA në Kiev! Komandantët ende brenda fabrikës së çelikut! Erdogan për Suedinë dhe Finlandën: Strehojnë terroristë! Zelensky kërkon zgjatjen e ligjit ushtarak


E.K/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

DASH e shpalli ‘Non Grata’ Berishën, 65% e shqiptarëve e mendojnë të drejtë vendimin amerikan

DASH e shpalli ‘Non Grata’ Berishën, 65% e shqiptarëve e mendojnë të drejtë vendimin amerikan