VD/ Rama kap 'mat' analistët: Ku i keni gjetur paratë për të ndërtuar vila në bregdet?

Përveç opozitës, pjesë e akuzave të kryeministrit Edi Rama kanë qenë shpeshherë edhe analistët e gazetarët kryesorë në vend. Këta të fundit nuk i kanë shpëtuar akuzave të Ramës edhe një ditë më parë, në seancën plenare, ku temë diskutimi ishte taksa për Rrugën e Kombit.

Duke hedhur akuza të forta ndaj opozitës, e cila nuk ishte e pranishme në Kuvend, pasi po protestonte, Rama nuk kurseu as analistët e gazetarët. Rama iu ka kërkuar llogari këtyre të fundit, teksa i ka pyetur nga foltorja e Kuvendit se ku i gjejnë paratë që kanë nga dy apo tre shtëpi, madhe dhe vila në bregdet.

“Kujt ia tregojnë këta oligarkët që ndërtojnë kulla? Unë e di, të gjithë ata që shkruajnë, lloj lloj poshtërsish, shpifjesh, të gjithë ata nëse i merrni me radhë e kanë nga një shtëpi, kanë dhe nga dy, një në qytet dhe një në plazh. Si e kanë marrë nga kush? Nga rrogat e analizave apo gjobat e artikujve? Nuk dalin… Do të donin të bënin dhe kulla? Po kullat i bëjnë ata që kanë pronën, i bëjnë ata që kanë para. Nuk i zgjedh qeveria, nuk i zgjedh bashkia se kush do ndërtojë kulla. Dhe sa për atë, a duhen kulla, kjo është një temë tjetër e mbyllur me kohë…”

Edi Rama, kryeministri i vendit

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • ERTV: 07/04/2018 13:26

  ZOTERINJ ANALISTE BENI SI THEM UNE DHE MOS BENI SI BEJ UNE SEPSE UNE JAM TIMONIERI DHE VETEM UNE DUHET TI BIE KAZANIT

  Përgjigju
 • Emigrant usa: 07/04/2018 13:03

  Emigranti jeton ne usa dhe hyn ne filtrat e shteti qe ne fund te vitit behen I deklarimi I te ARDHURAVE vjetore me CEK QE PASQYRON TE GJITHA dhe taksimi o tarras bulba kurse Rama kujt do tja DEKLAROJE TE ARDHURAT ? HAJDUTIT AHMETAJ

  Përgjigju
 • Rakia.: 06/04/2018 19:56

  PESHKU qelbes nga KOKA .DHE hidhni NE fushat e PLEHRAVE KETA plastike te pariciklueshem DHE PAS tyre RUCIN. KJO ESHTE DIETA E SHQIPETAREVE QE TE MOS LARGOHEN NGA ATDHEU.

  Përgjigju
  • Toni: 06/04/2018 21:44

   Paske pi aq shume raki sa s’te punon me truri...

 • Taras Bulba: 06/04/2018 18:47

  O ti Emigrant qe merke katerfishin e Rames ,na rrofsh b**t o malok i ndyre ,me droge edhe 100 fishin mere por me rroge edhe nje here na rrofsh tr***n

  Përgjigju
 • Emigrant nga surreli: 06/04/2018 18:37

  Po Rama ku I gjeti parate qe ndertoje residencen aikonik ne Surrel rroga ime eshte 4 here me e madhe se e Rames dhe une nuk e ndertoje dot duke referuar deklarates se Rames qe Rroga e kryeministrit eshte 2000euro dhe rezidencial e surrelit vlen rreth 5miljon euro

  Përgjigju
 • Ben Tironci: 06/04/2018 18:28

  Analistet e by***gjithe gjobaxhinj.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Mendoni se duhet të ngrihet komisioni hetimor për çështjen McGonigal?×

Lajmi i fundit

Kanadaja nis tankun e parë ‘Leopard 2’ për në Ukrainë

Kanadaja nis tankun e parë ‘Leopard 2’ për në Ukrainë