Vdekja e shqiptarit në burg/ Media franceze: Ka nisur një hetim, vetëvrasja pista kryesore

Rasti i Mentor Rexhës është pasqyruar edhe në mediat francese. Më konkretisht është gazeta "Le Telegramme". Referuar këtij artikulli, i cili pasqyron këtë ngjarje, 36-vjeari ishte i vetëm në dhomën e paraburgimit dhe dyshimet e para janë se ka vrarë veten. Megjithatë, shkrimi që mban datën 4 shkurt, pra 3 ditë pas ngjarjes, shkruhet se kanë nisur hetimet, por një gjë e tillë nuk është  konfirmuar nga motra e tij, Suela në lidhjen telefonike për Report TV.

"Një burrë i burgosur në qendrën e paraburgimit "Ploemeur" u var në fundjavën e kaluar. Viktima është një shqiptar 36-vjeçar i cili ishte i vetëm në qelinë e tij. Stafi infermierisë lajmëroi menjëherë shërbimet e urgjencës. Stacioni i policisë Lorient tregon se kanë nisur hetimet ku pista kryesore është vetëvrasja", shkruhet në artikull.


Lajmi kryesor:

EKSKLUZIVE/ Shqiptari vdes në burgun francez, familja i sheh trupin pas 1 jave: Nuk është vetëmbytur, e kanë torturuar! PAMJET E RËNDA


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me propozimin për dozë të tretë vaksine për personat mbi 60 vjeç?×

Lajmi i fundit

John

Dy liderat botëror Boris Johnson dhe Joe Biden takohen në Shtëpinë e Bardhë