POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Vdekja e trinjakëve, Kryebashkiaku i Bulqizës: Në spital nuk ka mjekë specialistë

Kreu i Bashkisë se Bulqizës, Melaim Damzi

Për ngjarjen e rëndë të ditës së sotme ku gruaja 30 vjeçare ,  Enkeleda Rexhepi  humbi tre fëmijët e saj trinjakë në Spitalin e Bulqizës, për shkak të mungesës së mjekëve specialistë , ka folur në një lidhje telefonike  për Report TV edhe Kreu i Bashkisë së Bulqizës,  Melaim Damzi.

Teksa ka sqaruar situatën e paraqitur ditën e sotme dhe gjendjen e ambienteve në  Spitalin e Bulqizës, kryebashkiaku Damzi ka thënë se  ai i gruas nga fshati Ostren ka qenë një rast komplikacioni, e cila gjatë kohës  kur 31-vjeçarja po transportohej ka dështuar.  Kreybashkiaku ka treguar se në spital nuk mungojnë sallat e operacionit, por nuk ka mjekë specialistë gjinekologë.

"Ka qënë një rast komplikacioni gjatë kohës kur po transportohej, dhe ka dështuar. Nuk ka mjekë specialistë. Të sëmurët drejtohen te spitalet rajonale. Ka rrugë, të gjithë fshatrat janë të lidhura me qytetin. Sallat janë, por nuk ka mjekë specialistë. Të gjithë drejtohen në spitalin rajonal”, ka thënë Melaim Damzi

 

b.xh./
Komento