Veliaj: Erdhi kunati i Bashës dhe aplikoi për leje për vilën e pestë në bashki, pafytyrësi! Të falin një nga ato që kanë

Kryebashkiaku Erion Veliaj

TIRANË- Në një takim me banorë të Laprakës, kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, tha se nga njëra anë Lulzim Basha flet për varfërinë, e nga ana tjetër aplikon në bashki për të marrë leje për të ndërtuar një vilë tjetër.

“Kunati i Lulit kishte aplikuar në Bashkinë e Tiranës për vilën e pestë - një pafytyrësi! Ti jep njëherë një kuti me ndihma ushqimore apo një konteiner për familjet e tërmetit. U thashë ta harrojnë lejen për vilën e pestë! Mirë që i shtojnë vilat në vit pandemie, por aplikojnë edhe për një tjetër. Lejen për vilën e pestë do ta marrin vetëm kur të falin një nga katër vilat e tjera. Flasin për varfëri dhe aplikojnë për vila, pafytyrësi”, tha Veliaj.

Në media është përfolur se kreu i PD, Lulzim Basha, zotëron 4 vila, një prej të cilave në Gjirin e Lalzit dhe një tjetër në një nga zonat më të shtrenjta në Tiranë.

B.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  LSI prezanton programin elektoral të njëjtë me atë të vitit 2009 kur erdhi në pushtet. Ju krijon besim realizimi i tij?

Komento

Komente

 • Vlora: 14/01/2021 17:01

  Mbase u dalin hundesh cdo gje qe keni ber ne kurriz t popullit ,po jo te femijet po te ju o politikan t dhjer o kriminela ,t gjith nj kazan jeni

  Përgjigju
 • Nokja: 14/01/2021 16:18

  Sefer daja ka te drejte. Bashkia nuk ka ndonje ligj te shkruar qe kush do te aplikoj per leje ndertimi duhet te kete bere donacione me perpara dhe vetem ky person mund te aplikoj per leje. Cdo te thote kjo qe kerkon lali? Nqs e di qe zoteria ka para te vena padrejtesisht ta coje ne prokurori pasi ti kete kopsitur dosjen. Nqs ai merr kredi psh ai mund te ndertoj 10 vila. Zoti Veliaj mos u bej populist se na lodhe!!!!

  Përgjigju
 • Sefer daja: 14/01/2021 15:42

  O zoti kryetar! Atij lejet nese i takojne ja jep LIGJI jo ti! Me kto qe thua( nese jane verete fjalet e tua) ke bo autogol! Ti nuk ke asnje te drejte te paragjykosh nje qytetar te Tiranes e ti tregosh te tjereve se kush ka apliku e per çfare!!! Nese ka 4 vila dhe mendon se i ka me patedrejte DENONCOJE! Nese ka mundesi,nuk shkel ligjin,paguan taksa mund te boje jo 4 po dhe 44! Ti si kryebashkiak zbato ligjin dhe mos thuj se ta harroj lejen pa bo donacion!!!

  Përgjigju
  • andi: 14/01/2021 16:27

   Po eshte sh e vertete, kur ska gje kundra ligjit, ske pse ta pengosh. Mos bej gam gam kot. Po ke prova, coe ne gjykate e mos na bej pordha kot×

Lajmi i fundit

John

Momentumi i Albin Kurtit