Veliaj: Komunikoni me fëmijët mbi tërmetin dhe kthehuni në normalitet

Veliaj: Komunikoni me fëmijët mbi tërmetin dhe kthehuni në normalitet

Dy ditë pas tërmetit me magnitudë 5.8 që goditi vendin, Tirana i është kthyer normalitetit. Ndonëse pasgoditjet e tërmetit kanë vijuar me magnitudë më të ulët, situata paraqitet e qetë. Dhe në këto raste, është e rëndësishme që komunikimi kryesor të jetë me më të vegjlit të cilët duhet të marrin sa më shumë informacion mbi fenomene të tilla, si dhe për mënyrën se si duhet të sillen kur ka lëkundje toke.

Ky është edhe mesazhi që kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj ka përcjellë mëngjesin e sotëm për të gjithë banorët e kryeqytetit, duke u bërë thirrje që t’i kthehen përditshmërisë dhe aktiviteteve argëtuese. “Teksa vazhdojnë pas-goditjet e tërmetit, është shumë e rëndësishme që secili të komunikojë me fëmijët me fjalë të thjeshta për t'u shpjeguar çfarë ndodhi e për t'i kthyer në normalitet. Dilni shëtitje, luani apo shkoni në kinema me ta Tirana Strong”, shkruan kryebashkiaku Veliaj.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Dy fitore në 26 javë, skuadra e La Liga-s shkarkon trajnerin

Dy fitore në 26 javë, skuadra e La Liga-s shkarkon trajnerin