Veliaj uron Sadiq Khan për fitoren e mandatit të tretë si kryebashkiak i Londrës: Fitoi shpresa mbi frikën

Veliaj uron Sadiq Khan për fitoren e mandatit të tretë si kryebashkiak i Londrës: Fitoi shpresa mbi frikën

Sadiq Khan dhe Erion Veliaj

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj ka uruar Sadiq Khan për fitoren e mandantit të e tretë si kryebashkiak i Londrës.

Fitoi shpresa mbi frikën”,- shkruan Veliaj në mesazhin e tij të urimit përmes një postimi në rrjetin social “X”.

Dy ditë para zgjedhjeve Veliaj u bëri thirrje shqiptarëve nga Shqipëria dhe Kosova me banim në Londër, që të votonin për rizgjedhjen e Sadiq Khan.

Veliaj theksoi se “vota për Sadiq Khan është edhe një moment për të shkruar historinë moderne të Europës”.

Në garën përballë kandidates konservatore Susan Hall, Khan fitoi me 61.2% të votave.

K.M/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Britanikja “Time”: Shqipëria destinacioni më emocionues për pushime familjare

Britanikja “Time”: Shqipëria destinacioni më emocionues për pushime familjare