‘Veliu do largohet kur t’i mbarojë kandili’, ministri sqaron deklaratën: Më keni keqkuptuar

 

Ditën e djeshme, ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi i pyetur nëse është shkarkuar Ardi Veliut u përgjigj me batutë duke thënë “"Do e merrni vesh në kohën e duhur, kur t’i mbarojë kandili". Kjo deklaratë e tij u bë kryefjalë në mediat në vend, e ndërsa sot, Çuçi e sqaroi duke thënë se është keqkuptuar, teksa listoi ato që ai quan arritjet në Policinë e Shtetit.

“Ma keni keqkuptuar pjesën e kandilit, se janë situata që krijohen në dinamikë në Komisionet parlamentare, të gjithë sektorët që nga numri i vrasjeve është përgjysmuar nga 2013, apo OFL, apo performanca apo besueshmëria që është ndaj Policisë së Shtetit. Të 100 ditëshit do ketë edhe 300 ditë dhe gjithmonë synojmë përmirësimin, sjellim një energji të re me synimin që të realizojmë objektivat apo angazhimet që kemi marrë në mandatin e tretë”, tha ai.


Lajmi kryesor:

ZYRTARE/ Ish-kreu i Anti-Terrorit, Gledis Nano emërohet drejtor i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, në vend të Ardi Veliut! Priten ndryshime në disa drejtori


B.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Katër vrasjet në bulevard, a është bërë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

John

Rep-pop/ Bashkë në profesion dhe në jetë! Cili është çifti juaj i preferuar shqiptar?