Vendi do të përfshihet nga reshje të dendura shiu, parashikimi i motit për sot

Vendi do të përfshihet nga reshje të dendura shiu, parashikimi i motit për sot

Foto ilustruese

Moti do të jetë me vranësira të dendura të pasuara nga reshje shiu dhe stuhi në zonën veriperëndimore. Gjatë ditës do të kemi intensitet të ulët. Në mbrëmje do të intensifikohen. Ne verilindje do të ketë reshje bore.

Temperaturat minimale do të luhaten 5 - 12 gradë, temperaturat maksimale do të jenë 7 -11°C në veri, 14- 16°C në zonën e ulët dhe bregdet.

Era do të jetë me drejtim Jug –me shpejtësi 15-28 m/sek dhe dallgëzim të forcës 7-8 ballë në det të hapur.


Lajmi kryesor:

Sot priten reshje të dendura shiu në të gjithë vendin! IGJEUM: Në veri ka rrezik përmbytje! Peleshi: Bashkia e Shkodrës dhe Lezhës të marrin masa


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Armaldo e ka një emër për banoren më seksi të Big Brother VIP: Do lidhesha me të nëse s'do isha martuar! Kush s'do e donte në krah

Armaldo e ka një emër për banoren më seksi të Big Brother VIP: Do lidhesha me të nëse s'do isha martuar! Kush s'do e donte në krah