Vendi ku u mbyt vajza dhe fëmija i shpëtuar.../ Report Tv sjell pamjet ekskluzive nga kanioni i Holtës

1563124061_1563123772fotovendiingjarjes001.jpg
Report Tv sjell pamje ekskluzive nga kanioni i Holtës ku u mbyt 24-vjeçarja nga Lushnja si pasojë e rritjes së nivelit të ujit nga prurjet e shumta nga shirat që kanë rënë ditën e sotme. Në pamje duken turistët e tjerë dhe banorët e zonës duke u ardhur në ndihmë personave që iu rrezikua jeta. Mes 6 të shpëtuarve ishin edhe 4 fëmijë, teksa njëri prej tyre duket në pamje. Gazetari Aldo Kozarja raporton se dyshohet se mund të ketë persona të tjerë që mund të kenë nevojë për ndihmë, prandaj po kontrollohet e gjithë zona.


Lajmi kryesor:

105 turistë brenda në kanionin e Holtës, vërshimi i ujit rrëmbeu familjen nga Lushnja, mbytet vajza, shpëtohen katër fëmijë (VIDEO-Ekskluzive)


  • Sondazhi i ditës:

    Çfarë mendoni se do të krijojë situata në PD me mbledhjen e dy Kuvendeve?×

Lajmi i fundit

John

40 mijë persona marshojnë në Vjenë kundër masave anti-COVID, valë protestash në të gjithë Europën