Vendosnin baste sportive, arrestohet pronari i lokalit në Elbasan, në pranga edhe 3 të tjerë

Vendosnin baste sportive, arrestohet pronari i lokalit në Elbasan, në pranga edhe 3 të tjerë

Foto ilustruese

Policia e Elbasanit ka arrestuar 4 persona. Mësohet se në pranga ka rënë pronari i një lokali pasi akuzohet për organizimin e lojërave të fatit në ambientet e biznesit të tij. Report Tv mëson se në pranga ka përfunduar Luen Zeqo, 39 vjeç.

Policia e Elbasanit bën me dije se janë arrestuar edhe D.P., 43 vjeç dhe B.K., 26 vjeç pasi akuzohen se kanë goditur me sende të forta N.K., i cili ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Sakaq, raportohet se gjatë kontrollit në mjetin e D.P., i cili ishte në gjendje të dehur, u gjet dhe u sekuestruanjë thikë. Ndërsa A.A., 25 vjeç është arrestuar për dhunë në familje. Mësohet se i riu ka dhunuar fizikisht dhe psikologjikisht gruan e tij.

Njoftimi i Policisë
Goditet një rast i organizimit të lotarive të palejuara, vihet në pranga pronari i lokalit ku ushtrohej kjo veprimtari e kundërligjshme. Arrestohen në flagrancë dhe 4 shtetas të tjerë, për vepra të ndryshme penale.

Nga specialistët e Hetimit të Krimit në Komisariatin e Policisë Elbasan u arrestua në flagrancë për veprat penale "Organizimi i lotarive të palejuara", “Fshehja e të ardhurave” dhe “Vënia në dispozicion e lokaleve për lojëra të palejuara", shtetasi L.Z., 39 vjeç, banues në Elbasan, pasi gjatë kontrollit të ushtruar në lokalin në pronësi të tij, u gjet dhe u sekuestrua në cilësinë e provës materiale, një aparat celular me programe që përdoren për vendosjen e basteve sportive.

Po nga specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Elbasan u arrestuan në flagrancë shtetasit D. P., 43 vjeç dhe B. K., 26 vjeç, banues në Elbasan, pasi kanë goditur me sende të forta, për motive të dobëta, shtetasin N. K., i cili ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Gjatë kontrollit në mjetin që shtetasi D. P. e drejtonte në gjendje të dehur, u gjet dhe u sekuestrua një mjet prerës (thikë). 

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Librazhd arrestuan në flagrancë shtetasin A. A., 25 vjeç, banues në Librazhd, pasi ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortes së tij.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor në DVP Elbasan bënë arrestimin në flagrancë për veprën penale "Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt", të shtetasit S. A., 33 vjeç, banues në Elbasan, pasi u kap duke drejtuar mjetin, në gjendje të dehur. Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Paul: 18/01/2022 14:33

    EDHE NE TIRANE KUDO NE ISH PIKAT E DIKURSHME TE LLOTOVE VENDOSEN PRAPE BASTE ME CELULARIN E PRONARIT TE KAFES,,,. ..MJAFTON TE FUTENI DHE TE KERKONI TE VENDOSNI NJE BAST...

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja për Ukrainën, e drejtoi si duhet Rama KS të OKB?×

Lajmi i fundit

Kosovë/ Gati katër muaj pas sulmeve kundër KFOR-it në veri, çfarë po ndodh me hetimet?

Kosovë/ Gati katër muaj pas sulmeve kundër KFOR-it në veri, çfarë po ndodh me hetimet?