POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

'Verbon shoferët e tjerë', policia i konfiskon automjetin miliarderit

Gjermani- Një shofer 31-vjeçar nga Hamburgu është urdhëruar nga Policia të qëndrojë jashtë rrugëve pasi sipas tyre, automjeti i tij tip 'Porsch' e tij shkëlqen më shumë seç duhet.

Ata e urdhëruan që të modifikojë automjetin duke i hequr fletët metalike të cilët sillinin probleme për shoferët e tjerë në rrugë. Por duket se ai nuk iu përgjigj paralajmërimit të parë dhe pas kësaj u ndalua sërish.

Pas ndalimit të dytë, policia i mori çelësat, dokumentet dhe targat.

Shoferi u gjobit dhe kushti për të dalë në rrugë sërish është të heqë fletët metalike ose të ndërrojë automjetin.

1555308135_autoPorschePanamera1555278849.jpg

m.v./G.M.
Komento

Komente

  • Melvina: 15/04/2019 12:19

    Kjo ndodh ne Gjermani, por ketu eshte veshtire. Njerzit kapen duke abuzuar me pronen dhe dalin idiotet e partive duke i mbrojtur. Keta njerez duhen proceduar dhe duhen denuuar me gjobe apo burg sipas ligjit.

    Përgjigju
  • Habitem: 15/04/2019 09:21

    Do i akuzojne Gjermonet per Diktatore komuniste?!Demokracia s'eshte liri_anarkike!

    Përgjigju