'Vetëm Napoli ka më shumë pikë se ne', Allegri: Interi? Ndeshja më e rëndësishme të enjte

Juventusi fitoi dje 4-2 me Sampdorian për javën e 26-të në Serie A. Bardhezinjtë me 38 pikë mbajnë vendin e shtatë, duke shpresuar te Apeli kundër Federatës për t'i kthyer 15 pikët e hequra në Serie A. Pas ndeshjes trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri u ndal te rëndësia e ndeshjes me Freiburgun në Europa League, duke anashkaluar Interin.

"Me problemin e pikëve merren drejtuesit, unë nuk dua të flas në lidhje me këtë temë. Ajo që po bëjnë lojtarët është shumë e rëndësishme. Tani jemi momentalisht të dytët në renditje duke llogaritur atë që kemi dhënë në fushë. Kemi marrë shumë lojtarë nga skuadra e dytë si Soule, i cili shënoi ndaj Sampdorias”, u shpreh trajneri i Juves fillimisht.

Me pas livornezi u ndal edhe te ndeshjet e ardhshme, me trajnerin e Juves që cilësoi si më të rëndësishme ndeshjen e Europa League kundër Freiburgut të enjten.  Të diel në 19 mars në 20:45 luhet derbi i Italisë mes Interit dhe Juventusit, me trajnerin e bardhezinjve që ka anashkaluar zikaltërit.

"Ndeshja e radhës kundër Interit? Më e rëndësishme është ndeshja e së enjtes kundër Freiburgut", tha Allegri.

S.DH/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Riorganizimi i PD, kur duhet të mbahen zgjedhjet per kryetarin e ri?×

Lajmi i fundit

Escobar flet pas takimit me Kurtin: SHBA-ja është përkrahësja më e madhe e Kosovës, shpresoj të dëgjohemi

Escobar flet pas takimit me Kurtin: SHBA-ja është përkrahësja më e madhe e Kosovës, shpresoj të dëgjohemi