“Vezët e Arta” çon në pranga 8 persona në Itali, mes tyre edhe shqiptarë, akuzohen për trafik droge

“Vezët e Arta” çon në pranga 8 persona në Itali, mes tyre edhe shqiptarë, akuzohen për trafik droge

Droga e sekuestruar nga policia italiane

SAVONA - Një operacion i gjerë antidrogë i koordinuar nga policia italiane e Savonës në bashkëpunim me atë të Modenës, çoi në arrestimin e 8 personave me kombësi shqiptare dhe italiane.

Gjithashtu në operacion ndihmoi edhe njësia e qenve të policisë së Shtetit të Gjenovës.

Operacioni u quajt “Vezët e Arta 2022” sepse masat kufizuese u miratuan në përfundim të një hetimi kompleks, i cili kishte filluar verën e kaluar, sipasa agjencisë italiane të lajmeve Ansa.

Gjashtë nga personat e arrestuar u lanë në burg, ndërsa për dy të tjerë u vendos masa e sigurisë “arreste shtëpie”.

Verën e kaluar, në kuadër të të njëjtit operacion u arrestuan 5 person pasi iu gjet dhe sekuestrua në total 6 kg kokainë, heroinë dhe marijuanë.

Vazhdimi i hetimeve bëri të mundur gjetjen e 250 rasteve të shitjes së lëndëve narkotike në qendër të qytetit Savona.

M.T/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A parashikoni që Berisha do t'ia lërë trashëgim partinë Argita Berishës?×

Lajmi i fundit

Gjirokastër, nxitet ruajtja e mjeshtërive të gurit

Gjirokastër, nxitet ruajtja e mjeshtërive të gurit