VIDEO/ Vëzhgimi i Report Tv, shoferët nuk i japin përparësi këmbësorëve të vijat e bardha në zonën e Pallatit me Shigjeta! Gjobiten deri në 7 mijë lekë

Vijat e bardha dhe tabelat lajmëruese për zonë kalim këmbësorësh, nuk i detyrojnë automjetet te zona e njohur si mbikalimi te Pallati me Shigjeta, t'i japin përparësi qytetarëve që kalojnë rrugën.

Nga një vëzhgim i bërë nga 'Report Tv' shihet këmbësorët të cilët kalojnë mes makinave, shumë herë edhe me vrap, pasi asnjë automjet nuk ndalon për t'i dhënë atyre mundësi të kalojnë, duke u bërë shkak për aksidente.  

Policia Rrugore ka ndëshkuar shoferët me gjoba nga 2 mijë deri në 7 mijë lekë.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Diti: 31/03/2022 21:56

  Vetem ne Shqiperi ndodh qe shoferet nuk ndalojne ne vijat e bardha. As gjobat nuk i bejne pune, eshte ceshtje mentaliteti, nuk duan tja dijne per tjetrin. Duhet te vraposh kur kalon se ndryshe te fluturojne me gjithe lecca...

  Përgjigju
 • Paradoksi: 30/03/2022 15:25

  Po vijat e bardha s'mund të bojatisen pa kriter e kuturu,sipas qejfit,..në mos gaboj ato janë në Semafor 100 m më larg...Duhet hedhur në gjyq Autoritetet Rrugore

  Përgjigju
  • Berti: 16/04/2022 13:07

   Shume e sakte

 • Sondazhi i ditës:

  Hapësirat publike në bregdetin shqiptar, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Sulmi ndaj Trump, atentatori u pa në çati, por u injorua! Të gjitha gabimet e Shërbimit Sekret (VIDEO)

Sulmi ndaj Trump, atentatori u pa në çati, por u injorua! Të gjitha gabimet e Shërbimit Sekret (VIDEO)