VIDEO/ 200 policë të armatosur 'gjer në dhëmbë', si u prangosën të akuzuarit për trafik droge! E para herë që policia zbulon fytyrat'! Një pistoletë poshtë kolltukut

 

Policia e Tiranës ka dhënë sot detaje dhe ka shpërndarë pamje në lidhje me operacionin për ekzekutimin e masave të sigurisë të dhëna nga GKKO për megaperacionin "Shpirti". Në operacionet e arrestimeve janë angazhuar 200 forca policore nga reparti special RENEA, FNSH Tiranë e Fier, Drejtoria e Forcës së Posaçme Operacionale në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit, Drejtoria Hetimore në Departamentin e Policisë Kriminale, si dhe Drejtoritë Vendore të Policisë Tiranë, Vlorë, Gjirokastër e Durrës.  Gjatë operacionit janë sekuestruar 2 armë zjarri dhe rreth 60 mijë euro cash.

Njëri prej personave të arrestuar është gjetur në shtëpi i zhveshur, dhe policët i kanë dhënë kohën për tu bërë gati. 

Duhet thënë që është e hera e parë që policia e shtetit sjell në njoftim pamje te operacioneve të arrestimit të personave me fytyra të pambuluara. 


Lajmi kryesor:

4 'të penduar' zbërthejnë organizatën e trafikut të drogës, drejtohej nga familje mafioze në Vlorë e Kavajë! SPAK 38 urdhër-arreste, mes tyre prokurorë, zyrtarë policie dhe ish-shoqërues të Tahirit! Report Tv zbardh 28 emrat


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ulen në tryezë Rama e Basha për të diskutuar për vettingun e politikanëve?×

Lajmi i fundit

John

Kriza e rezultateve, Barcelona shkarkon trajnerin Koeman