VIDEO/ Angel Di Maria shënon supergol, Argjentina fiton me përmbysje edhe pa Messin

VIDEO/ Angel Di Maria shënon supergol, Argjentina fiton me përmbysje edhe pa Messin

Angel Di Maria

Argjentina fitoi 3-1 kundër Costa Ricas në miqësoren e zhvilluar në "Memorial Coliseum" të Los Angeles në SHBA. Pa Messin në ekip për shkak të lëndimit, kampionët në fuqi të botës nuk e diskutuan triumfin.

Ndeshja nisi me raste për dy skuadrat, me miqtë që befasuan duke gjetur epërsinë me Ugalde në minutën e 34. Pjesa e parë u mbyll me këto shifra, ndërkohë që në fraksionin e dytë duhej supergoli i Di Marias nga goditja e dënimit për të vendosur ekuilibrat.

Më pas "Albicelestet" shënuan edhe me Mac Allister dhe Lautaro Martinez për rezultatin 3-1.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Një copëz parajse bujqësore e mbjellë me luledielli... pamje mahnitëse nga fushat në Lushnjë

Një copëz parajse bujqësore e mbjellë me luledielli... pamje mahnitëse nga fushat në Lushnjë