Video/Cikalleshi i pandalshëm
shënon tripletë me skuadrën turke

Video/Cikalleshi i pandalshëm<br />shënon tripletë me skuadrën turke
Sulmuesi i kombëtares, Sokol Cikalleshi, ka shkëlqyer sot në ndeshjen e sotme me skuadrën e Akhisar Genclik Spor, ku skuadra e tij fitoi me rezultat të thellë 6-0 ndaj Gaziantepspor.

Cikalleshi ishte protagonisti kryesorë në këtë sukses të ekipit të tij duke shënuar një tripletë. Një ndeshje e jashtëzakonshme kjo për Cikalleshin që është rikthyer në formën e tij më të mirë.

Cikalleshi arriti që të kalojë në epërsi skuadrën e tij në minutën e 43-të të pjesës së parë.

Ndërsa dy golat e tjerë i realizoi në pjesën e dytë në minutat 58-të dhe 61-të.

Më pas për Akhisar realizuan Vaz që shënoi një dopietë dhe Larsson që ulosi shifrat në 6-0.

Ky ishte goli i gjashtë për Cikalleshin këtë sezon në superligën turke, ku që pas transferimit tek Akhisar ka arritur që të gjejë formën e tij më të mirë.

Organet e drejtësisë refuzojnë komisionin 'Antikorrupsion', si e vlerësoni?