VIDEO/ 'Çukuri' në jetën reale në Turqi, përplasje me armë mes dy fiseve, dalin me kallashnikov në rrugë dhe sulmojnë njëri-tjetrin

Të gjithë shqiptarët janë të familjarizuar me filmin tuk "Çukur", por duket se në Adana të Turqisë kjo nuk mbetet vetëm në kuadrin imagjinar, por dhe një realitet, ku njerëzit kanë dalë rrugëve me kallashnikov në dorë dhe hapin zjarr mbi kundërshtarin e tyre.

Mediat turke raportojnë për një përplasje të armatosur në rrugët e Adanas, ku dy grupe, mes të cilëve fisi 'Cono', i njohur në zonë, kanë luftuar me njëri-tjetrin.

Të fshehur pas mureve të banesave, të armatosur, pjesëtarët e grupeve kanë qëlluar ndaj njëri -tjetrit duke përhapur panik te banorët, të cilët janë mbyllur në shtëpi.

Një banor ka filmuar një moment ku persona të armatosur ecin rrugëve dhe qëllojnë ndaj kundërshtarëve.

Nuk ka ende raportime për viktima apo të plagosur, ndërsa është dashur ndërhyrja e 500 forcave speciale të policisë dhe ushtrisë për të stabilizuar situatën, ndërsa të shoqëruar në polici përfunduan 30 anëtarëve të fisit 'Cono'.

I.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ndalohen filmat shqiptarë të prodhuar gjatë periudhës komuniste?×

Lajmi i fundit

John

Aksident në Vlorë, makina përplas 10-vjeçarin! Dërgohet në spital