VIDEO/ Supergol në debutim, Lionel Messi i jep fitoren e parë Inter Miamit në SHBA

SHBA - Inter Miami fitoi 2-1 me Cruz Azul për ndeshjen e Kupës në SHBA. Goli i fitores për vendasit nga Florida u shënua nga Lionel Messi, me kampionin e botës që debutoi me fitore duke vendosur ndeshjen për skuadrën e tij të re.

Tata Martino kishte vendosur që Messi ta niste ndeshjen nga stoli, teksa u fut në fushë në të 54 minutë. Do duhej minuta e 90+4 që Messi me një perlë nga goditja e dënimit ta ndalte sferën në trekëndëshin e portierit Portillo, për të çuar peshë 20 mijë të pranishmit që kishin mbushur plot stadiumin.

Kësisoj Messi debuton me gol në ndeshjen e parë në Miami, teksa në stadium për të parë debutimin e tij ishin shumë persona VIP, si këngëtarë, artistë dhe basketbollistë.

Në fushë u hodh edhe Busquets, që do jetë sërish shok skuadre me Messin në SHBA.

Ora 12:17
David Beckham në lot pas golit të Lionel Messit (VIDEO)

Lionel Messi debutoi me gol te Inter Miami në SHBA. Për ndeshjen e Kupës kundër Cruz Azul, sulmuesi shënoi në minutën e 90+4. Goli nga goditja e dënimit i dha suksesin 2-1 të tijve, që kishin 11 ndeshje pa fitore. "Perla" e Messit ka bërë që edhe pronari i Inter Miami, David Beckham të shihet në lot pas golit.