VIDEO e re nga SHBA/ Momentet e fundit të George Floyd para se të vdiste...47-vjeçari në lot i lutet policit: Mos më qëlloni

George Floyd në momentin që u ndal nga policia

SHBA- Një video e re ka dalë në dritë nga vrasja e 47-vjeçarit me ngjyrë George Floyd nga policia amerikane. Videoja është filmuar nga kamerat e trupit të policit, pak para se atij t'i vihej shkelmi në fyt, e ku për pasojë humbi jetën.

Ky është momenti ku policia amerikane ka ndaluar në makinë Floyd dhe reagimi i tij është i menjëhershëm duke u kërkuar që të mos e vrisnin, kjo pasi atij i drejtohet menjëherë pistoleta pas koke.

“Ju lutem oficer, mos më qëlloni”, dëgjohet teksa thotë Floyd duke qarë.

Vrasja e George Floyd solli protesta të shumta në mbarë botën, në disa prej të cilave edhe të dhunshme ku nuk munguan përplasjet me policinë.

Momenti i vrasjes së 47-vjeçarit

B.K.//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ruhen koalicionet parazgjedhore siç janë në ligjin aktual?

Komento

Komente

  • natasha: 04/08/2020 15:56

    nuk po shikoj te ghykohen politikanet

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

U largua nga 'Portokallia', zbulohet ekrani ku do e shohim Xhemi Shehun?