VIDEO e Report Tv/ Kur një i sëmurë e godet Berisha e quan atentat, pse nuk u distancua nga dhuna kur 2 zyrtarët e PD rrahën qytetarin në rrugë

‘Atentat’ e kanë cilësuar eksponentët më kryesorë të opozitës goditjen e Sali Berishës në protestën e 6 dhjetorit nga një 31-vjeçar i cili kurohet për probleme të shëndetit mendor. Madje për këtë atentat akuzojnë Qeverinë si organizatore të dhunës.

Por në fakt që ditën e sulmit e gjithë Qeveria por edhe institucionet e tjera të shtetit si Presidenca apo Kuvendi e dënuan njëzëri dhunën, ndryshe nga ç’bën në fakt gjithmonë Sali Berisha. Asnjëherë ai nuk është distancuar nga dhuna, e ushtruar nga zyrtarë të partisë së tij, sicc është rasti i mëposhtëm, i cili është kapur në një video ekskluzive të Report Tv.

Kamera e Report TV ka fiksuar momentin e një incidenti ku janë përfshirë dy zyrtarë të lartë të PD para pak kohësh dhe një qytetarë i moshuar. Ish-deputeti PD, Fatbardh Kadilli dhe ish-zv/ministri Enno Bozdo kanë qenë duke ecur në rrugën e njohur si Pedonalja në afërsi të Kuvendit. Siç shihet nga pamjet e fiksuara ekskluzivisht nga kamera e Report TV atyre i është afruar një person i cili ka nisur të ulërasë. Enno Bozdo ka tentuar ta qetësojë duke bashkëbiseduar por ka dështuar ta bindë atë. Situata është agravuar deri aty sa një moment Fatbardh Kadilli i ka kërkuar të ndërpresë sharjet.

Por debati dhe ulërimat prej qytetarit kanë vijuar çka ka sjellë një reagim të fortë nga Fatbardh Kadilli i cili fillimisht e godet me këmbë e më pas me grusht. Enno Bozdo ka tentuar të shuaj sherrin duke shtyrë qytetarin. Një tjetër person aty pranë ka ndërhyrë për ta shuar sherrin e larguar Kadillin nga vendi konfliktit.

Ngjarja ka ndodhur më parë, por të dy ata, as u hetuan e as u arrestuan. Dhe sigurisht Berisha nuk denjoi të distancohej.

K.T./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • aleksadros: 10/12/2022 13:56

  i shikoni plerat e pds qe duhan te udheheqin vendin po kurre nuke do ju jepete mundesia ketyre plerave

  Përgjigju
 • samiu: 09/12/2022 15:17

  kjo eshte opzita ,kur behen tima edhe heta mjer medet

  Përgjigju
 • Desi: 09/12/2022 14:12

  Bukur bukur. Kshu behet puna.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Kuvendi kërkon që Greqia të heqë ligjin e luftës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Nën akuzë për shpërdorim detyre në 2 raste, GJKKO pranon gjykim të shkurtuar për Vangjush Dakon

Nën akuzë për shpërdorim detyre në 2 raste, GJKKO pranon gjykim të shkurtuar për Vangjush Dakon