VIDEO/ Franca 'merr hakun' e Shqipërisë, mposht 3-2 Kilin në një duel dramatik

VIDEO/ Franca 'merr hakun' e Shqipërisë, mposht 3-2 Kilin në një duel dramatik

Kolo Muani feston golin

Stadiumi "Velodrome" në Marseille pa një sfidë të luftuar, aty ku pas 90 minutave të ethshme vendasit e Francës fituan 3-2 kundër Kilit. Skuadra e Deschamps përmbysi ndeshjen, me amerikano-latinët që pasi mposhtën Shqipërinë 0-3 e pësuan nga "Gjelat".

Miqtë shokuan Francën pas vetëm gjashtë minutave lojë me Nunez, ndërsa Franca përmbysi me Fofana dhe Kolo Muani në minutat 19-të dhe 25-së. Në pjesën e dytë ishte Giroud që shënoi golin e tretë për francezët, ndërsa Osorio shkurtoi shifrat, duke bërë që dhjetë minutat e mbetura të ishin një thriller i vërtetë.

Në fund Franca fitoi 3-2 këtë duel, teksa "Gjelat" janë një nga skuadrat pretendente për të shkuar në finalen e Euro 2024.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Ndeshja me Italinë, Mitaj: Goli shumë shpejt, u emocionuam! Me Kroacinë na duhet të futemi me psikologji më të mirë

Ndeshja me Italinë, Mitaj: Goli shumë shpejt, u emocionuam! Me Kroacinë na duhet të futemi me psikologji më të mirë