VIDEO/ Gafa e Biden në samitin e NATO-s, ngatërron Suedinë me Zvicrën

Në fjalën e tij në samitin e NATO-s, presidenti amerikan Joe Biden ka ngatërruar Suedinë, një nga vendet e që pritet të anëtarësohet në NATO, me Zvicrën.

Presidenti amerikan po lavdëronte dy vendet e reja që i bashkohen aelancës, Finlandën dhe Suedinë, teksa iu referua gabimisht Zvicrës.

“O zot, jam aq i shqetësuar për të zgjeruar më tej Aleancën saqë u gabova…”, tha presidenti amerikan.

Zoti Biden e përshkroi ftesën e dy anëtarëve të rinj si një "akt historik" si pjesë e përgjigjes së Perëndimit ndaj pushtimit rus të Ukrainës dhe agresionit në rritje ndaj fqinjëve të tjerë evropianë.

M.Q./Sh.Sh/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • TA RRAS LALA: 01/07/2022 07:49

  O çfar tmerri Jo Bajden është i mbaruar e komplet i skaduar e ky do bëj llogjikimin e të mirës me të keqen. Në një koh që ky ska llogjik fare.

  Përgjigju
 • Putin: 30/06/2022 21:07

  Te besosh te nje i rrjedhur si ky matufi fatin e njerezimit eshte cmenduri , mbase do zoti iken nje ore e me pare se shkaterroj boten idioti mjere ne !

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Në Shqipëri do të prodhohen municione për Ukrainën, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Federata e opozitës, Lapaj i prerë: Nuk bashkohemi me ta, kanë vjedhur Shqipërinë

Federata e opozitës, Lapaj i prerë: Nuk bashkohemi me ta, kanë vjedhur Shqipërinë