VIDEO/ Gol dhe asist, Eduard Rroca gjen rrjetën e parë me ekipin e ri

VIDEO/ Gol dhe asist, Eduard Rroca gjen rrjetën e parë me ekipin e ri

Goli dhe festa e Eduard Rrocës

Fantazisti Eduard Rroca ka shënuar golin e parë me Manisa FK në Turqi. Ish-kapiteni i Istanbulspor la Superligën turke në merkaton e dimrit dhe kaloi në Ligën e Parë të këtij vendi.

Pasditen e kësaj të premteje lojtari nga Librazhdi e bëri "sefte" me ekipin e ri pas vetëm 15 minutave lojë. Kundër Altay në udhëtim për javën e 31-të të sezonit, Rroca asistoi te goli i parë në minutën e 13-të dhe pas dy minutash tundi rrjetën vetë.

Kontrolli brilant me gjoks bëri që 30-vjeçari të futej mes mbrojtësve dhe me të majtë të mposhtte portierin Erenturk, për golin e parë personal me ekipin e ri.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni turin e Ramës me diasporën?×

Lajmi i fundit

BE bëri një hap prapa pas protestave të fermerëve

BE bëri një hap prapa pas protestave të fermerëve