VIDEO/ Hije trukimi në futbollin e Malit të Zi, shikoni sesi mbrojtësi lejon pësimin e golit

VIDEO/ Hije trukimi në futbollin e Malit të Zi, shikoni sesi mbrojtësi lejon pësimin e golit

Goli i diskutueshëm

Në Superligën e Malit të Zi, Mlladosti i renditur i fundit priti Decicin kryesues dhe në këtë ndeshje u shënua një gol, i cili shumë shpejt bëri xhiron në rrjetet sociale.

Pak para përfundimit të pjesës së parë, mbrojtësi vendas, Zvonko Ceklic, në mënyrë shumë të diskutueshme lejoi topin t'i kalonte poshtë këmbëve dhe nuk u kujdes ta ndalte gjuajtjen. Goditja e Bojan Matic përfundoi në rrjetë pa asnjë pengesë.

Për ta bërë edhe më të debatueshme gjithë momentin, trajneri i vendasve pas përfundimit të pjesës së parë e la Ceklic në dhomat e zhveshjes.

"Crnogorske Vijesti" raporton se shitja e ndeshjeve është larg të qenit një gjë e re në Malin e Zi, por reagimi ndaj golit të Decicit është diçka që nuk është parë kurrë më parë, të paktën në një formë kaq të dukshme dhe të shëmtuar.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Conference League/ Dramë në 120 minuta dhe penallti, Fiorentina dhe Aston Villa kalojnë në gjysmëfinale

Conference League/ Dramë në 120 minuta dhe penallti, Fiorentina dhe Aston Villa kalojnë në gjysmëfinale