VIDEO/ Ilir Meta takohet me fermerin: Do japim nga 200 euro për çdo kokë lopë

Kreu Partisë së Lirsë Ilir Meta ka nisur të bëjë premtime të bujshme.

Në një video të shpërndara në rrjetet sociale, nga fshati, në krah të një bariu, Ilir Meta tha se do tu japin nga 200 euro për çdo kokë lope.

'Partia e Lirisë do të mbështesë me pagesë direkte fermerët me 200 euro për çdo kokë lopë.

Ky nuk është një premtim, por një angazhim, jo vetëm për t'i dhënë fund shpopullimit të Shqipërisë por njëkohësisht për ta shndërruar mundin dhe sakrificën e fermerëve shqiptarë në mirëqënie të sigurt për ta dhe në një rritje e zhvillim për ekonominë shqiptare.

Bujqësia është prioriteti ynë kryesor!'- shkruan Meta.

 

 

M.Q./E.H/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • sapa: 09/06/2024 08:48

  Cdo dite qe shoh te tilla fytyra ne gjendje te lire me perforcohet bindja qe ne shqiperi kurre nuk do behet shtet!

  Përgjigju
 • Iris: 09/06/2024 03:15

  200 euro me mire t'ja jepje te varferve,se sa per lopet.Bari per lopet eshte falas,por /tagjia/ per njerezit kushton o Like.

  Përgjigju
 • Non-grata: 08/06/2024 17:38

  Po kur lopa të bëj viçin e tretë sa do japësh? 20 mijë euro si Basha.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Kuvendi kërkon që Greqia të heqë ligjin e luftës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

‘Grupi i Alibeajt po krijon një parti të re’, Toska në Report TV: Po mbledhin firmat! Haklaj: Basha synon të bëjë rekurs për vulën e PD

‘Grupi i Alibeajt po krijon një parti të re’, Toska në Report TV: Po mbledhin firmat! Haklaj: Basha synon të bëjë rekurs për vulën e PD