VIDEO/ Policia e gjeti poshtë dyshekut, 38-vjeçari në kërkim vritet pasi hapi zjarr ndaj tyre

VIDEO/  Policia e gjeti poshtë dyshekut, 38-vjeçari në kërkim vritet pasi hapi zjarr ndaj tyre

Pamje nga Vendngjarja

Një ngjarje e tmerrshme ka ndodhur në një qytet të SHBA-së, Oklahoma-s, ku sipas pamjeve të një operacioni të publikuar nga Departamenti i Policisë së qytetit ka mbetur i vrarë një 38-vjeçar i cili ishte arratisur nga burgu.

Kjo ngjarje ka ndodhur më 15 nëntor rreth orës 10:25 me orën lokale në fshatin McLoud, Oklahoma, një qytet që ndodhet në jugperëndim të Oklahoma City, raportojnë mediat e huaja.

Në pamjet e publikuara shihet se 38-vjeçari ishte fshehur poshtë dyshekut të krevatit brenda rulosë, ku në momentin e zbulimit nga një officer se ku ishte I fshehur ai nxorri pistoletën dhe ia drejtoi policisë.

Efektivët menjëherë i zmbrapsën dhe dolën nga ruloja. Për disa çaste ata shkëmbyen të shtëna me armë zjarri, derisa një prej efektivëve e ekzekutoi 38-vjeçarin.

Nga të shtënat u plagos edhe një efektiv i policisë së Oklahomas, i cili u dërgua menjëherë në spital.

Sipas zyrtarëve të zbatimit të ligjit, Johnson ishte fshehur në rimorkio në pronësi të Jennifer Garner, të parkuar në bllokun 14000 të Iron Road.   

“Garner u tha oficerëve se nuk kishte njeri në rulotë, ajo më pas u dha oficerëve lejen për të kontrolluar rimorkion, duke i lejuar tre oficerët të hynin”, tha kapiteni Valerie Littlejohn në një përditësim video për të shtënat.  

Oficerët fillimisht u thirrën në vendngjarje pasi u tha se një i dyshuar me një urdhër jashtë shtetit ishte brenda shtëpisë. 

Sipas zyrtarit të zbatimit të ligjit, Garner u arrestua me ankesë për strehimin e një të arratisuri.

Rreshteri Cody Rodgers, oficeri Mauck dhe oficeri Mçoy, tre oficerët e përfshirë, të gjithë janë vendosur në leje administrative ndërsa zyrtarët kryejnë një hetim. 

S.S/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se duhet të ngrihet komisioni hetimor për çështjen McGonigal?×

Lajmi i fundit

Pastruesja i vodhi paratë në shtëpi, arrestohet nga policia e Tiranës zyrtarja Alda Klosi! Akuzohet për pastrim parash

Pastruesja i vodhi paratë në shtëpi, arrestohet nga policia e Tiranës zyrtarja Alda Klosi! Akuzohet për pastrim parash