VIDEO/Juventus finalisti i parë i
Champions, nesër Atletico-Real

VIDEO/Juventus finalisti i parë i<br />Champions, nesër Atletico-Real
Juventus është ekipi i parë finalist i UEFA Champions League.

Torinezët arritën të fitonin në "Juventus Stadium" edhe takimin e kthimit përballë francezëve të Monaco me shifrat 2:1.

Ekipi i Allegrit u kualifikua në finale me rezultatin e përgjithshëm 4:1.

Bardhezinjtë gjetën golin e parë në minutën e 33 me anë të sulmuesit kroat Mario Mandžukić i cili përballë portierit Subasiç arriti të shënojë.

Goli i dytë për Juventus erdhi një minutë nga fundi i pjesës së parë të takimit. Mbrojtësi brazilian Dani Alves shënon një gol mjaft të bukur pas një gjuajtje nga distanca, duke mposhtur për herë të dytë portierin e francezëve.

Pjesa e dytë nuk ka shumë histori me Juventus që kontrollon lojën, ndërsa Monaco tenton të gjejë hapësira për të shënuar golin e parë.

Dhe është talenti Mbappe i cili arrin të depërtojë në mbrojtjen torineze dhe të devijojë në rrjetë një top të marrë në diagonale.

Me shifrat 2:1 mbyllet 90 minutëshi i kohës së rregullt, ndërsa është Juventus që feston arritjen në finale për të dytën herë brenda tre viteve të fundit.

Organet e drejtësisë refuzojnë komisionin 'Antikorrupsion', si e vlerësoni?