VIDEO/ Karikaturat e ‘Charlie Hebdo’ për Profetin Muhamed në ndërtesat qeveritare franceze

Karikaturat satirike të Profetit Muhamed janë shfaqur të mërkurën në Bashkitë e qyteteve të Montpelier dhe Touluse, në mbështetje të protestave kundër ekstremizmit islamik që së fundmi i mori jetën mësuesit, Samuel Patty.

Karikaturat ishin të gazetës ‘Charlie Hebdo’, pas publikimit të së cilave në  2015 humbi 12 anëtarë të stafit dhe 11 të tjerë mbetën të plagosur, nga një sulm terrorit, gjyqi ndaj të cilëve po mbahet ende.

Macron i është bashkuar frymës së protestave kundër radikalizmit dhe ekstremizmit islamik që në Francë ka goditur jo rrallëherë me sulme terroriste.

1603557161_1603556912gfgg.png

S.M./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Situata e COVID po rëndohet! Mendoni se duhen mbyllur disa aktivitete tregtare dhe të kufizohet me shumë lëvizja gjatë ditës?

Komento

Komente

  • KASEMI: 25/10/2020 09:51

    FRANCEZËT KOMBI MË PLER I KSAJ KORE TOKE. NJERËZ PA DIN E IMAN. MAKRONI KA PËR GRUA GJYSHEN E VET ÇFAR MUND TË PRESËSH NGA KY LLOI BURRI. ASNJË NË BOT NUK KA TË DREJT TË SHAJ BESIMIN E TJETRIT E JO MË TË TALLET KJO TREGON NIVELIN PIS TË ARABËVE FRANCEZ SE FRANCEZËT JAN SHKARTUAR ME ARAB E AFRIKAN.

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

'Konventa e 5 dhjetorit do zgjedhë drejtuesit e partisë', Kryemadhi për koalicionet: Fronti opozitar është i bashkuar në qëndrime politike