VIDEO/ Kur Sali Berisha ngrinte në qiell Altin Dumanin

Ish kryeministri Sali Berisha është sot, linçuesi më i madh publik e politik i kreut të SPAK. Pas arrestit shtëpiak, që erdhi në mënyrë rrjedhimore pasi nuk u paraqit në prokurori, pasi SPAK po e heton për korrupsion lidhur me aferën e privatizimit të sport klub Partizanit, Berisha çdo natë nga dritarja sulmon kreun e SPAK.

Por nuk ka qenë gjithmonë kështu.

Gazetari Mero Baze, botues e drejtues i TemA, publikon në faqen e tij videon kur Sali Berisha ka pasur qëndrime e vlerësime maksimale për prokurorin Altin Dumani.

Sali Berisha: Kush e hoqi prokurorin që po luftonte korrupsionin? Kush e hoqi atë, me të cilin Shqipëria me luftën që i bëri korrupsionit u bë shembull botëror dhe janë dokumente për këtë. I bëri presion të jashtëzakonshëm Edi Rama dhe kundërshtarët e Sali Berishës dhe ai nuk rezistoi dot dhe tha unë po largohem. E kam fjalën për ish-kryeprokurorin  e taskë- forcës, Dumanin deklaronte Berisha në 2017.

S.G/E.B/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • afro: 22/05/2024 08:55

    Cdo individ qe ka bashkepunuar me rilindjen ka dy momente: ate te pastrin pa u njohur me rilindjen dhe ate te erretin pasi eshte kompromentuar nga rilindja

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Kroacisë sfida e dytë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Pse nuk je treguar më i ashpër me Berishën? Përgjigjet Basha: Politika nuk është tifozeri! Ata që shprehen kështu janë tutkunë

Pse nuk je treguar më i ashpër me Berishën? Përgjigjet Basha: Politika nuk është tifozeri! Ata që shprehen kështu janë tutkunë