VIDEO/ Manaj hero i Sivassporit, goli i shqiptarit rikthen ekipin te fitoret pas 2 humbjeve

VIDEO/ Manaj hero i Sivassporit, goli i shqiptarit rikthen ekipin te fitoret pas 2 humbjeve

Sulmuesi shqiptar Rey Manaj

Rey Manaj ndoshta nuk shkëlqeu me kombëtaren, por sulmuesi kuqezi është treguar edhe njëherë vendimtar për Sivasporin në Turqi. 27-vjeçari riktheu ekipin e tij te fitoret në kampionat pas dy humbjeve, pasi realizoi golin e vetëm të sfidës kundër Karagumruk.

Në minutën e 88 Manaj uli një kros në zonë dhe më tej nuk e pati të vështirë të mposhte portierin kundërshtar. Ky realizim për shqiptarin ishte i 20 këtë sezon, 16 prej të cilëve në Superligën turke.

 

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A po jep rezultate lufta e SPAK ndaj grupeve kriminale?×

Lajmi i fundit

Këshilltari i Sigurisë Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë viziton Arabinë Saudite dhe Izraelin

Këshilltari i Sigurisë Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë viziton Arabinë Saudite dhe Izraelin