VIDEO/ Me makina pa zinxhirë drejt Thethit të zbardhur nga dëbora, 'aventurierët' bllokohen për një orë në Qafë Thorë

Disa aventurierë, me automjetet e tyre kane qëndruar të bllokuar për rreth 1 orë në Qafë Thorë mesditën e sotme rreth orës 13:00.

Duke shfrytëzuar ditët e pushimeve, vizitorë të shumtë iu drejtuan Thethit për të shijuar bukuritë e zonës dhe dëborën.

Ndonëse është punuar për pastrimin e dëborës, një pjesë e mirë e automjeteve nuk kanë pasur zinxhir dhe janë bllokuar duke pezulluar edhe lëvizjen e makinave të tjera.

Qarkullimi drejt Thethit është zhbllokuar por këshillohet që drejtuesit e makinave që duan të vizitojnë këtë pikë turistike, të jenë të pajisur me zinxhirë.

B.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Baza ajrore e NATO-s në Kuçovë, a forcohet pozita e Shqipërisë në rajon?×

Lajmi i fundit

Fëmijët në Rripin e Gazës në kërkim të ushqimit për të mbajtur gjallë familjet! Mohammedi: Ndonjëherë shkoj duar bosh, ndihem i trishtuar

Fëmijët në Rripin e Gazës në kërkim të ushqimit për të mbajtur gjallë familjet! Mohammedi: Ndonjëherë shkoj duar bosh, ndihem i trishtuar