VIDEO/ Mesfushori i Kombëtares ra në Serinë C, tifozët futen në fushë dhe përleshen me policinë! 5 të plagosur në Itali

VIDEO/ Mesfushori i Kombëtares ra në Serinë C, tifozët futen në fushë dhe përleshen me policinë! 5 të plagosur në Itali

Përplasja e tifozëve me policinë

Brescia barazoi 1-1 me Cosenzan në play-out e Serie B, me "Dallëndyshet" që pas 38 vitesh janë rrëzuar në Serinë C të futbollit në Itali. Tifozët e Brescias nuk e kanë pranuar diçka të tillë dhe pas fërshëllimës së arbitrit janë futur në fushë dhe janë përleshur me policinë.

Objektiv kanë qenë lojtarët dhe shkatërrimi i portave dhe gjithçka do u dilte para. Ndërhyrja e policisë ka bërë që situata mos acarohej, ndërsa gjatë gjithë ndeshjes ka pasur sende të forta në fushë.

Mediet në Itali njoftojnë se janë pesë policë të plagosur nga sulmet. Pas 38 vitesh Brescia zbret në nivelin e tretë të futbollit në Itali, duke lënë pas një sezon zhgënjyes. Pjesë e "Dallëndysheve" është edhe Emanuele Ndoji, mesfushori që ka luajtur me Kombëtaren kuqezi.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

Tiranë, dhunohet administratori i 'Pamfleti' Gjergj Zefi! Po dilte nga zyra

Tiranë, dhunohet administratori i 'Pamfleti' Gjergj Zefi! Po dilte nga zyra