VIDEO/ Ndryshon rrjedha e konfliktit në Lindjen e Mesme, konsullata amerikane në Irak sulmohet nga Irani

Sipas Agjencisë irakiane të Lajmeve (INA), konsullata amerikane në Erbil në veri-perëndim të Irakut është goditur nga disa raketa balistike. Gjithashtu edhe mediat arabe e kanë konfirmuar lajmin se raketat u nisën nga Irani.

Nga raportimet e para thuhet se nuk ka pasur viktima nga ky sulm.

Sipas raportimeve të “Al Hadath”, thuhet se sulmi ndaj amerikanëve në Irak erdhi si një përgjigje ndaj vrasjes së liderëve të Gardës Revolucionare gjatë muajve të fundit në Siri dhe Irak.

K.T./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestohet Dako, Po i përmbush SPAK pritshmëritë në luftën ndaj korrupsionit?×

Lajmi i fundit

 Washington Post: SHBA kishte informacione mbi planet e ukrainasve për të sulmuar gazsjellësin ‘Nord Stream’

Washington Post: SHBA kishte informacione mbi planet e ukrainasve për të sulmuar gazsjellësin ‘Nord Stream’