VIDEO/ Një orë para fillimit të ndeshjes kundër Slavias së Pragës, përleshje mes tifozëve në Prishtinë! Ballkani luan në Conference League

VIDEO/ Një orë para fillimit të ndeshjes kundër Slavias së Pragës, përleshje mes tifozëve në Prishtinë! Ballkani luan në Conference League

Stadiumi "Fadil Vokrri"

Ballkani dhe Slavia Prague luajnë sot në 21:00 në "Fadil Vokrri" për raundin e pestë në grupin G të Conference League. Përpara ndeshjes ka pasur përleshje mes tifozëve në rrugët e Prishtinës. Miqtë nga Çekia kanë qenë në numër të konsiderueshëm në transfertë, me tifozët shqiptarë që janë përplasur me ta. Forca të shumta policie ndodhen në sheshet rreth stadiumit në Prishtinë, duke mos u raportuar për tifozë të plagosur.

Ndeshjet e Ballkanit nuk ndiqen në stadium vetëm nga tifozët suharekas, me fansat e ekipit shqiptar që në Europë vijnë edhe nga ekipe të tjera. Në këtë përleshje me tifozët e Slavia Prague kanë qenë edhe "Plisat" e Prishtinës, që kanë vjedhur banerat e miqte, duke i publikuar në rrjetet soaciale. "Rrëmbimi" i sendeve identifikuese të ekipeve kundërshtare ka një vlerë të madhe për ultrasit.

Policë të shumtë në Prishtinë:

 
Plisat me sendet e "vjedhura" të miqve:
 
S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lista e PS për 14 Majin me 44 rikandidime e 17 emra të rinj, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Filmi 'Burri i Shtëpisë' i regjisorit Andamion Murataj siguron mbështetje ndërkombëtare, historia e burrneshës që duhet të bëjë zgjedhjen e vështirë

Filmi 'Burri i Shtëpisë' i regjisorit Andamion Murataj siguron mbështetje ndërkombëtare, historia e burrneshës që duhet të bëjë zgjedhjen e vështirë