VIDEO/ Një tjetër i shumëkërkuar i rrezikshëm arrestohet në Turqi, e kërkonte edhe Britania

VIDEO/ Një tjetër i shumëkërkuar i rrezikshëm arrestohet në Turqi, e kërkonte edhe Britania

Shaun Monaghan

Kreu i bandës britanike të përfshirë në trafikun e drogës, tregtinë e paligjshme të armëve dhe grabitjes është arrestuar sot në Stamboll. Siç njoftoi Ministri i Brendshëm, Ali Gerlikaya, drejtuesi i një spirale që vepron në veri-lindje të Anglisë, Shaun Monaghan, ishte në kërkim nga Interpoli.

Monaghan mbërriti në Turqi në tetor dhe Interpoli lëshoi ​​një alarm të kuq të martën, tha Gerlikaya. Policia turke zbuloi se Mongahan jetonte në lagjen Fatih të Stambollit dhe e arrestoi atë sot, shtoi ministri.

Videoja e publikuar nga ministria e brendshme tregon oficerët e zbatimit të drogës duke arrestuar një burrë në një dhomë hoteli.

Muajin e kaluar Gerlikaya tha se Turqia kishte arrestuar Haka Agık, një burrë i kërkuar në Australi për kontrabandë droge dhe 36 të tjerë që ishin pjesë e një rrjeti kriminal ndërkombëtar të kërkuar gjithashtu nga autoritetet e SHBA dhe Zelandës së Re, raportojnë mediat e huaja.

Gerlikaya tha gjithashtu gjatë fundjavës se policia kishte arrestuar Shamil Amirov, një anëtar i rangut të lartë të një organizate kriminale të quajtur Hajdutët e Ligjit, e cila vepron në Rusi.

 

S.S/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shpërthimi fatal për babë e bir në Lushnje, a keni siguri në vendin tuaj të punës?×

Lajmi i fundit

Zaloshnja: Aftësia për shlyerjen e borxhit publik, Shqipëria e fundit në rajon

Zaloshnja: Aftësia për shlyerjen e borxhit publik, Shqipëria e fundit në rajon