VIDEO/ “Nuk të duam, je gylenist”! Përplasje në xhaminë ‘Dine Hoxha’, besimtarët tentojnë të përzënë myftiun e Tiranës

Tensione brenda xhamisë Dine Hoxha në Rrugën e Kajavës. Në një video qarkullon nëpër media dhe rrjete sociale ku besimtarët kanë ofenduar myftiun e Tiranës Laurent Lulin dhe kanë tentuar ta përzënë.

 Sikurse duket në pamje, përplasja ka qenë e ashpër, ndërsa një lumë ofendimesh kanë vëshuar drejt myftiut.

 “Gylenist, terrorist, nuk je myfti, je pushtues i pozicionit të myftiut, nuk të duam, je gylenist”-ishin shprehjet fyese ndaj myftiut të Tiranës.

S.G/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Nexhat: 26/02/2024 10:31

  Nuk pashe nje koment njerezor, intelektual. Vetem fyerje dhe urrejtje. Ky eshte niveli shqiptari njerezise. Perse nevrikoseni kaq shume me muslimanet nese ju nuk jeni muslimane. Perse nuk analizoni vetveten. Fjalori juaj denigrues, ofendues, shpifes tregon perju jo per muslimanet. Nuk shoh edukate, moral ne komentet tuaja. Mjerim!

  Përgjigju
 • Iris: 22/02/2024 00:29

  Para te madhe paska hedhur ketu Sulltani i Bosforit,Erdogani,i paska blere keta njerez pa integritet ,qe tani jane bere me flete, se dhe biri shpirteror vajti te marre avdes tek babai shpirteror!

  Përgjigju
 • ore derdimenë...: 21/02/2024 15:27

  E ça feje është muslimanizmi?!!....

  Përgjigju
 • Vaso Pasha: 21/02/2024 15:11

  Sa emër i bukur shqip Laurent edhe mbiemrin e ke Luli,autokton puro Arbnor!

  Përgjigju
 • O gazmorë: 21/02/2024 13:40

  Po jeni Shqiptarë mor dallkaukë

  Përgjigju
 • Eri: 21/02/2024 12:39

  Feja është doktrinë politike, njëjtë si komunizmi apo fashizmi. Nëse s’je si ne, ti je armik dhe duhesh përjashtuar, përndiqesh, linçohesh në publik, madje dhe të vritesh. Pastaj kur dëgjoj “Islami, feja e tolerancës”…

  Përgjigju
 • Po kta: 21/02/2024 11:52

  Po kta jan ne xhami apo mbledhje partie politike. Esht si ti thon nje hoxhe apo prifti qe nuk te duam se je demokrat apo socialist.

  Përgjigju
 • Agjenti: 21/02/2024 11:42

  Cfare turpi. Ku ka perfunduar Shqiperia!

  Përgjigju
 • Besi: 21/02/2024 10:45

  besimtare leshi qe e kthyen xhamine ne han po su vjen aspak turp qe bertasin kush ngre me shume zerin eshte me i forti

  Përgjigju
 • Qazim .ulleti: 21/02/2024 10:36

  Ne Iliri luftonte Pompei me Çezarin e Romes,tani Erdog me Gylenin..kjo eshte çeshtja

  Përgjigju
 • Maks: 21/02/2024 10:27

  Keshtu do ndodhi kur relexhonen komandohen nga shtete te huaja Fene myslimane do ta komandoj turqia e erdoganit Dhe fene ortodokse do ta komandoj partiaarkana greke me janullatosin Do arrij nje dite po nuk u vu dor nga shteti qe fete te luftojn me njera tjetren

  Përgjigju
 • Nejse: 21/02/2024 10:22

  Lat nam ,skan faj qe ju krahasojne si parti politike

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ 120 minuta dhe 10 penallti, Real Madrid kalon Man. Cityn dhe gjen Bayern Munich në gjysmëfinalet e Champions! Bavarezët i falen Kimmich duke larguar Arsenalin

GOLAT/ 120 minuta dhe 10 penallti, Real Madrid kalon Man. Cityn dhe gjen Bayern Munich në gjysmëfinalet e Champions! Bavarezët i falen Kimmich duke larguar Arsenalin