VIDEO Operacioni 'Krasta' i zhvilluar në Elbasan

Policia e Shtetit ka publikuar pamjet e aksionit të kapjes të të përfshirëve në tre ngjarje kriminale të vjetra kriminale në qytetin e Elbasanit, ku në pranga ra edhe Florenc Çapja. 
Aksionet janë zhvilluar në ambjente banese ku shihet teksa forcat e policisë ndërhyjnë edhe me qenë anti-drogë, ndërkohë që në total në pranga ranë 10 persona. Nga përgjimet për grupin Çapja u zbulua edhe një aferë korrupsioni në AMA, ku janë dhënë në kundërshtim me ligjin licenca për televizone kabllorë
 


Lajmi kryesor:

Elbasan/ Përgjimet për vrasjet zbulojnë korrupsionin në AMA, arrestohen Çapja dhe 2 gazetarë në Tiranë /EMRAT


r.k./Shqiptarja.com