VIDEO/ Partizani harron shijen e fitores, Egnatia e ndal në kryeqytet! 2 gola vendosin ndeshjen

Partizani 1-1 Egnatia

Partizani dhe Egnatia barazuan 1-1 në javën e 19-të të Superligës. "Demat" e Colellës për herë të katërt radhazi nuk e dinë se ç'është fitorja, duke mos përfituar nga humbja e Tiranës kryesuese. Ndeshja nisi mirë për të kuqtë, me Carën që gaboi nga pika e bardhë e penalltisë në pjesën e parë. Ishte Sherri që ndali pritjen e Carës, teksa pjesa e parë u mbyll 0-0. Në pjesën e dytë ishte Hoti që shënoi për Partizanin në minutën e 80-të. Kur pritej që Partizani të arkivonte tri pikët, Dwamena me një supergol barazoi ndeshjen. Partizani me 31 pikë mban vendin e dytë, teksa Egnatia me 27 pikë qëndron në vendin e pestë.

VIDEO/ Partizani 'harron' të fitojë, Erzeni trondit Vllazninë! Laçi përmbys Teutën mes 7 golash