VIDEO/ Perfekt nga jashtë zone, Ernest Muçi shënon golin e parë me Besiktasin

VIDEO/ Perfekt nga jashtë zone, Ernest Muçi shënon golin e parë me Besiktasin

Ernest Muçi

Ernest Muçi ka shënuar golin e parë me Besiktasin. Skuadra bardhezi po fiton 0-2 derbin me Istanbulspor, për javën e 27-të në Superligën turke të futbollit.

Në këtë duel te goli doli edhe Ernest Muçi, sulmuesi i Kombëtares që gjeti rrjetën për herë të parë me Besiktasin. Në fillimin e shkurtit ai la Legian e Varshavës dhe tanimë iu deshën vetëm tre ndeshje për të shënuar.

Duhej minuta e 54 kur Muçi mori një pasim nga Fernandes dhe me një të djathtë të prirët ia ndali sferën në rrjetë portierit.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 22:11
Goli i parë me Besiktas, Ernest Muçi shpallet njeriu i ndeshjes: Kjo është detyra ime


Besiktas fitoi 0-2 kundër Istanbulspor dhe goli i dytë i sfidës u shënua nga Ernest Muçi. Sulmuesi i Kombëtares u shpall njeriu i ndeshjes, teksa për mediet u pa me "këmbë në tokë".

"Ishte një ndeshje shumë e rëndësishme për ne. Bëmë atë që duhej të bënim. Duhet të luajmë me të njëjtin përqendrim në ndeshjet e mbetura, si sot. Shënuam dy gola dhe nuk pësuam, kjo është një gjë shumë e mirë.

Goli im? Duhet të kontribuoj në sulm duke shënuar gola, është detyra ime. Përtej golit, rëndësi ka që skuadra të jetë e suksesshme", tha Muçi.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

O’Brien nesër në Beograd për takime me krerët e Serbisë

O’Brien nesër në Beograd për takime me krerët e Serbisë