VIDEO/ Përleshje në Athinë, tifozët e Maccabi Tel Aviv dhunojnë emigrantët që hodhën parrulla pro Palestinës

VIDEO/ Përleshje në Athinë, tifozët e Maccabi Tel Aviv dhunojnë emigrantët që hodhën parrulla pro Palestinës

Momenti i përplasjes

GREQI - Maccabi Tel Aviv fitoi të enjte 1-4 kundër Olympiacos në Athinë, me ndeshjen që vlente për 1/8 e Conference League. Përtej rezultatit, rrugët e kryeqytetit grek u kthyen në arenë përleshjesh.

Shumë tifozë miq kishin udhëtuar nga Izraeli për në Athinë, ndërsa u hasën me disa emigrantë që hodhën parrulla dhe thirrje pro Palestinës. Kaq ka mjaftuar që tifozët e Maccabit të përlesheshin me ta, teksa skenat nuk janë fort të hijshme. Për fat nuk raportohet për viktima.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet miratuar rezoluta anti-korrupsion e propozuar nga PS?×

Lajmi i fundit

Izraeli injoron GJND, vazhdon bombardimet në Rripin e Gazës

Izraeli injoron GJND, vazhdon bombardimet në Rripin e Gazës